Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

İYİ Kİ TİKA VAR

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesindeki çitçilere tarım makineleri dağıtıldı. Sjenica şehrindeki Pesterski Zrak Çiftçi Derneğine teslim edilen 17 tarım makinesinin, çiftçilerin çalışma koşullarını kolaylaştıracağı gibi yetiştirilen tarım ürünlerinin miktarını ve dolayısıyla çitçilerin gelirini de arttırması bekleniyor. Tarım makinelerinin teslimi töreninde konuşan TİKA Belgrad […]

02 Aralık 2015 - 2:20 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi. A+A-

İYİ Kİ TİKA VAR
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesindeki çitçilere tarım makineleri dağıtıldı.

Sjenica şehrindeki Pesterski Zrak Çiftçi Derneğine teslim edilen 17 tarım makinesinin, çiftçilerin çalışma koşullarını kolaylaştıracağı gibi yetiştirilen tarım ürünlerinin miktarını ve dolayısıyla çitçilerin gelirini de arttırması bekleniyor.

a0579939-d212-444d-8860-6116d06cc4fe.1024.Tarım makinelerinin teslimi töreninde konuşan TİKA Belgrad Koordinatörü Mehmet Bayrak, yapılan yardımın bölge çiftçisi için öneminin büyük olduğunu belirterek, Sancak bölgesindeki çiftçilere destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Kurum olarak tarımın gelişmesine öncelik verdiklerini söyleyen Bayrak, bu şekilde insanlara istihdam sağlayarak ailelere geçim kaynağı yaratmayı hedeflediklerini aktardı.

Yardımlar kapsamında derneğe, toprağın işlenmesinde ve gübrelenmesinde kullanılacak makineler bağışladığını kaydeden Bayrak, “Bu projenin, tarımla uğraşan aileler için doğrudan olumlu bir etkisi olacağını ve bu ailelerin gelirlerini arttıracağını düşünüyorum” dedi.

Bayrak, derneğe teslim edilen makinelerin bölgedeki tüm çiftçiler tarafından kullanılabileceğini ifade ederek, makineleri kullanıp olumlu sonuç alındıkça bu yardımlarının değerinin daha iyi anlaşılacağını aktardı.

Sjenica Belediye Başkanı Hazbo Mujovic de TİKA tarafından yapılan yardımlarının önemine işaret ederek, “Bu şekilde bende traktör, sizde biçerdöver, komşumuzda da tohum ekme makinesi olursa birlikte işimizi daha kolay yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Dernek üyesi çiftçilerden Ferid Hadzifejzovic ise yardımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki dönemde kullanacakları bu tarım aletlerinin kendileri için çok önemli olduğunu aktardı.

Sjenica’da daha önce de farklı alanlarda projeler hayata geçiren TİKA, burada kültür merkezi inşasından ambulans yardımına, hastanenin donanımından tarihi Valide Sultan Camisi’nin onarımına kadar birçok proje gerçekleştirdi.

 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım!” “Ben bir Türk Dünyası vatandaşıyım...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı S...

Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyor Kosovalı kadınlar TİKA ile şifa dağıtıyo...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı S...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna’da...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı S...

Irak Türkmen partilerinden referandum tepkisi Irak Türkmen partilerinden referandum te...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Sırbistan’ın güneyinde, Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı S...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzer...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri