Diyar-i Türk
Diyar-i Türk

EMANETİ TESLİM ALDI

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanlıktan ayrılmak zorunda kalan Türk İdareciliğinin efsane isimlerinden Efkan Ala görevi yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Selami Altınok’tan devraldı.Altınok, “Görevi değerli bir büyüğüne devretmenin onurunu yaşıyorum”dedi Vatandaşın hür iradesinin sandığa yansıma noktasında İçişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerinin çok büyük bir […]

26 Kasım 2015 - 1:01 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi. A+A-

EMANETİ TESLİM ALDI

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanlıktan ayrılmak zorunda kalan Türk İdareciliğinin efsane isimlerinden Efkan Ala görevi yakın çalışma arkadaşlarından biri olan Selami Altınok’tan devraldı.Altınok, “Görevi değerli bir büyüğüne devretmenin onurunu yaşıyorum”dedi

efkan ala-4Vatandaşın hür iradesinin sandığa yansıma noktasında İçişleri Bakanlığı ve bağlı birimlerinin çok büyük bir mücadele örneği gösterdiğini ifade eden Selami Altınok,  “Emaneti ehline teslim etmenin güzelliğini yaşıyoruz. Bu süre içerisinde birlikte görev yaptığımız bütün arkadaşlarımıza valilerimize, kaymakamlarımıza, Jandarmamıza, Polisimize, Korucumuza, Genel İdare Hizmetlerindeki arkadaşlarımıza, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndaki arkadaşlarımıza ve bana destek olan başta Müsteşarımız olmak üzere bütün Bakanlıktaki arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise Selami Altınok’un  görev yaptığı sürede başarılı olduğunu belirterek, kendisine bu görevi layık gören ülke halkına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ayrı ayrı teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala konuşmasında şunları kaydetti:

“Dört yıl içerisinde yapacağımız işlerin yapılmasına imkan tanıyan ortamı sağlayan, milletimizin feraseti ve yüksek iradesidir. Bizler de bu dönem içerisinde milletimize layık olabilmek için onlara mahcup olmamak için elimizden gelen çabayı ortaya koyabilmenin taahhüdünde bulunuyoruz.

????????????????????????????????????

Milletimiz, feraseti ile bir çok meseleyi sorun olmaktan çıkarmış ve çözüm yoluna koymuştur. Bizlere düşen de bize verdiği bu yetki ve görevi onlara layıkı veçhiyle hizmete dönüştürebilmektir. Bu fırsatı bize verdiği için milletimize teşekkür ediyorum ve Allah’a şükürler olsun diyorum”

Bursa halkına da milletvekili seçilmesine verdiği destekten dolayı teşekkür eden İçişleri Bakanı Efkan Ala,  onlara da en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağını vurguladı.

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye’nin asayişinden sorumlu bir bakanlık olduğunu belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala, bu görevi, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve korucularla yerine getirdiğini söyledi. Türkiye’nin şehirlerinin, kırsal alanların ve sahillerinin güvenliğinden İçişleri Bakanlığı’nın sorumlu olduğunu da hatırlatan İçişleri  Bakanı Efkan Ala, bu sorumluluğu yerine getirirken çok önemli hassasiyetlere dikkat ettiklerini vurguladı. 2002 yılından itibaren güvenlik-özgürlük dengesini gözettiklerini, güvenliği, özgürlüklerin yaşanabilmesi için ihtiyaç duyulan bir kamu hizmeti olarak tanımlayan bir gelenekten geldiklerini belirten İçişleri  Bakanı Efkan Ala, bu geleneğini devam ettireceklerini söyledi. Bunu için ihtiyaç duydukları reformları AK Parti’nin reformcu anlayışına ve reformcu şanına yakışır şekilde yerine getirerek devam ettireceklerini de söyleyen İçişleri  Bakanı Efkan Ala, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İçişleri Bakanlığı çok güncel olan göç sorunuyla birebir yetkili ve görevli bir bakanlıktır. Gerek Türkiye’de Suriye’den gelen misafirlerimiz, gerek başka ülkelerden Türkiye’ye gelen göçmenler, İçişleri Bakanlığı’nın vaziyet etmek durumunda olduğu bir hizmet alanında bulunmaktadırlar. Onlara ilişkin de çok kapsamlı çalışmalar var. Onların daha da geliştirilerek devam ettirilmesi bizim vazifemiz olacaktır.

Muhtarlarımız, belediyelerimiz, özel idarelerimiz İçişleri Bakanlığı ile ilgili olarak çalışmalarını devam ettirmektedirler. Onların ihtiyaç duydukları hizmetlerin, yetkilerin, görevlerin daha da arttırılabilmesi ve etkinleştirilebilmesi için ihtiyaç duyduğumuz, gerek gördüğümüz reformları da elbette yapacağız.

Taşra yönetiminde valiliklerin, kaymakamlıkların vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunabilmesi için ihtiyaç duyulan çalışmalar başlatılmıştı. Onları daha da etkinleştirerek yolumuza devam edeceğiz.”

Çalışmalarını yürütürken bir hususun özellikle takipçisi olacaklarını vurgulayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Vatandaşlarımız meselenin odağında olacak. Vatandaşlarımızın en kaliteli hizmeti, en etkin bir biçimde ve en kısa sürede alabilmelerini sağlayacak reformları, düzenlemeleri yapmak bizim başta gelen vazifemizdir” diye konuştu.

Milletin, 1 Kasım’da Türkiye’nin önünü açtığını belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala, milletin verdiği desteğe layık çalışmaları, reformları yapmanın erteleyemeyecekleri, öteleyemeyecekleri bir vazife olduğunu bildirdi.

Türkiye’nin ve dünyanın ciddi bir terör sorunuyla karşı karşıya bulunduğunu aktaran İçişleri Bakanı Efkan  Ala, sözlerini şöyle sürdürdü:

????????????????????????????????????

“Türkiye eskiden beri bu sorunla mücadele ediyor fakat dünya çok yaygın ve etkili bir iş birliğini zorunlu kılan terör hadiseleriyle yüz yüze gelmiştir. Terörle mücadele için çok ciddi biçimde iş birliğine ihtiyaç var. Bu kapsamda birliktelik, hem fikir olma ve teröre topyekun karşı durma bir zorunluluk haline gelmiştir. Teröre karşı topyekun iş birliği gerekir. Bu tehdit karşısında kararlı ve etkili bir mücadele yürütmek için tüm toplumun, 78 milyonun, tüm partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının, herkesin topyekun hareket etmesinde zorunluluk vardır. Problemler olabilir. Türkiye, problemlerini demokratik yollarla çözebilme kapasitesine, bunları tartışıp milletin önüne götürebilme demokratik geleneğine sahiptir.”

Bir çok problemini demokratik yollarla tartışıp çözen Türkiye’nin uluslararası platformda da çok ciddi inisiyatif aldığını dile getiren İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Terör insanlık dışı bir hadisedir. Terör söz konusu olunca kararlı ve etkili bir mücadele için hep birlikte karşı duruş sergilememiz gerekir. Güvenlik birimlerimiz son derece ciddi tedbirlerle mücadele edip terör meselesinin üzerine gitmektedir.  Burada da vazgeçilmezimiz etkili, kararlı ama vatandaşı teröristten mutlak suretle ayıran bir mücadele. Vatandaş bizim vatandaşımız. Ne yapıyorsak vatandaşımız için yapıyoruz. Teröristler nereden, hangi etnik kökenden, hangi inançtan gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur, insanlığın lanet ettiği yöntemdir. Onun için teröre karşı hep birlikte durmak, vatandaşı da teröristten ayırmak için en ince hassasiyeti göstermek bizim boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Türkiye’nin enerjisini artık kendisine yakışmayan meselelerle tüketme yerine kalkınma ve gelişme için harcaması gerektiğini vurgulayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, şunları söyledi:

“Türkiye’nin kültürel coğrafyasında, sınırlarının dışındaki meselelere de vaziyet etme zorunluluğunu dikkate alarak, büyük hadiseler karşısında, içeride bir birimize kardeşçe desteğimizi sürdürme imkanını elde ederiz. Bütün bunlar bizim Türkiye’yi taşımak istediğimiz yer bakımından çok büyük önem arz ediyor. Türkiye bugün dünyanın en gelişmiş ilk 20 ülkesi arasında ama biz ilk 10 ülke arasına girmesi için çalışıyoruz. Kişi başına geliri, ihracatımızı, demokrasimizi her şeyi geliştirmek istiyoruz ve Türkiye bu potansiyele sahip. Buna engel olmak isteyenlere karşı da hep birlikte olmalıyız, Türkiye’nin önünü açarken hep birlikte olmalıyız. Bu birbirimizi eleştirmeyeceğimiz, birbirimize alternatif fikirler ileri sürmeyeceğimiz anlamına gelmez. Üç beş temel konuda hemfikir olduktan sonra diğer bütün konularda değişik fikirler olur. Onlar Türkiye’nin zenginliğidir, onlardan yararlanmakta bizim vazifemizdir. Bu anlayış içinde önümüzdeki dönemin hem bizlere hem memleketimize hem de memleketimizin sınırları dışında bizden yardım bekleyen kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından İçişleri Bakanı Efkan  Ala,  Selami Altınok’u Bakanlık çıkışındaki aracına kadar uğurladı.

 

 

a44cf29e-5690-4826-95db-a5ada6b1a411
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gelmiş Komrat̵...

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanl...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..!...

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanl...

“Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizde özel bir konumu vardır” “Gagauzya’nın Moldova’yla ilişkilerimizd...

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanl...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan’da...

Bakanlık devir teslim törenlerinin belkide en anlamlısı İçişleri Bakanlığı’nda yaşandı.7 Haziran seçimleri öncesi Anayasa gereği bakanl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

SON EKLENEN HABERLER
Türkiye’nin yavrusu değil, kardeşi bir KKTC istiyoruz Türkiye’nin yavrusu değil...

Kimilerine göre Yavru Vatan, kimilerine göre ise Kuzey Kıbrı...

Bölünmüşlük Koltuğu Kaybettirdi! Bölünmüşlük Koltuğu Kaybe...

Kosova’da yaklaşık 100 gündür süren hükümet krizi nihayet so...

KIZILAY….! KIZILAY….!

Milletimizin asırlık çınarı KIZILAY son bir haftadır gündemi...

25. yıl coşkusu Türkiye’ye taşındı 25. yıl coşkusu Türkiye&#...

Gagauz Özerk Yeri’nin 25. Kuruluş yıldönümü Gagauzlar Derneğ...

Moldova’dan Ankara’ya Bozkurt büyükelçi Moldova’dan Ankara&...

Moldova Cumhurbaşkanı İgor Dodon ülkesinin  Ankara Büyü...

Türk işadamlarını Karadağ’ın arkasında bekleyen kara kumpas! Türk işadamlarını Karadağ...

Binlerce Türk işadamı son yıllarda bir ülkeye geçici oturma ...

Anavatan’dan Yağcılar’a ültimatom! Anavatan’dan Yağcıl...

Kosova’nın bağımsızlığından itibaren ülkede yaşayan Türk top...

Mahir Amcan, Sencar kankan ve sen o gece neredeydiniz? Mahir Amcan, Sencar kanka...

Geçtiğimiz aylarda, Türkiye-Kosova ilişkilerini geren bir ge...

Ankara’dan abim gelmiş Komrat’ta bir bayram havası! Ankara’dan abim gel...

Bir söz vardır; “Devletlerarası ilişkilerde duygusallık olma...

Gökoğuz diyarında ağlatan sahneler..! Gökoğuz diyarında ağlatan...

Resmî ziyareti dolayısıyla Moldova’da bulunan Cumhurbaşkanı ...

Foto Galeri
Türkiye HABERLERİ
Video Galeri