Diyar-i Türk

KARABÜK VE KÖSTENCE TİCARET ODALARINDAN İŞBİRLİĞİ

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Romanya ile Karabük arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve Köstence Ticaret Odası ile işbirliği protokolü yapmak üzere Köstence’ye bir gezi düzenledi. Yönetim Kurulu Tuncay Özcan’ın başkanlık ettiği heyette; Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Yönetim Kurulu Başkanvekili Fatih Çapraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vural Çelik ve Sebati Keskin yer aldı Karabük TSO heyeti […]

Bu Haber 24 Kasım 2015 - 2:14 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

KARABÜK VE KÖSTENCE TİCARET ODALARINDAN İŞBİRLİĞİ

tso-2Karabük Ticaret ve Sanayi Odası, Romanya ile Karabük arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve Köstence Ticaret Odası ile işbirliği protokolü yapmak üzere Köstence’ye bir gezi düzenledi.

Yönetim Kurulu Tuncay Özcan’ın başkanlık ettiği heyette; Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Yönetim Kurulu Başkanvekili Fatih Çapraz ve Yönetim Kurulu Üyeleri Vural Çelik ve Sebati Keskin yer aldı
Karabük TSO heyeti ilk olarak Köstence Başkonsolosu Ali Bozçalışkan ziyaret etti. Heyete, Köstence hakkında detaylı bilgiler veren Bozçalışkan, ziyareti yerinde ve anlamlı bulduğunu ifade etti. Başkonsolos Bozçalışkan, Köstence’de Türk işadamlarını bekleyen çok sayıda sektörün ve fırsatın olduğunu belirtirken,daha fazla vakit kaybetmeden bu fırsatların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.Görüşmenin ardından heyet Başkonsolos Ali Bozçalışkan ile birlikte Köstence Ticaret,Sanayi, Tarım ve Denizcilik Odası ziyaret etti.Oda Başkanı Ion-Danut Juganaru ile görüşen heyet karşılıklı sunumların ardından, iki oda arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek, işbirliği olanaklarını araştırmak ve ortak projeler yürütmek adına işbirliği protokolü imzaladı.

tso-3İmza töreninde konuşan KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, “Ortak tarih, miras ve kültüre sahip Karadeniz’in iki kıyıdaş ülkesinin küreselleşme çağında daha sıkı bir işbirliği içinde olması gerektiği düşüncesiyle bugün bu ziyaretimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız” sözleriyle protokolün amacını dile getirirken, Köstence Ticaret Odası Başkanı Juganaru ise, “ Ziyaretten dolayı çok memnun oldum. Sizlerle her türlü işbirliğine açık olduğumuzu, Köstence ile Karabük arasında ticari ilişkilerin geliştirilmesine ve ortak projelerin yapılmasına canı gönülden destek olacağımızı bilmenizi isteriz” sözleriyle ziyaretten ve yapılan anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Protokolün imzalanmasının ardından, Karadeniz’in en büyük limanı olan Köstence Limanı ziyaret edildi. Liman hakkında yapılan sunumdan ve teknik geziden sonra, Köstence Sanayi Bölgesi’nde yer alan demir tesisleri gezildi.Heyet ziyaretlerin ardından Dobruca Türk İşadamları Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Diyar-i Türk
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal